Walne za nami


W ubiegły wtorek członkowie stowarzyszenia spotkali się (to już chyba tradycja) w Pałacu Briggsów, by omówić ubiegłoroczną działalność. Mimo że wszyscy działamy w grupie po godzinach (najczęściej po 20.00) i poświęcamy jej wolny czas, trochę udało się rzeczy w ubiegłym roku załatwić.

Głównym punktem dyskusji były działania na rzecz obwodnicy – stąd wszak wywodzą się nasze korzenie. Cieszy fakt wpisania obwodnicy do rządowego programu budowy dróg, martwi, że realizacja ma nastąpić dopiero  po 2013 r. Dlatego nomen omen droga do zakończenia tej misji jest wciąż daleka. Na szczęście mamy nowe pomysły w sprawie działań na rzecz obwodnicy. Kiedy przybiorą konkretny kształt, na pewno Was o tym poinformujemy.

Poza tym:

– wspólnie z Mareckim Stowarzyszeniem Gospodarczym rozdaliśmy odblaski dzieciom z mareckich szkół podstawowych (Świetlik Mój Przyjaciel)

– wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Marek uczciliśmy pamięć wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej (Po prostu przyjdź i zapal znicz)

– latem promowaliśmy czytelnictwo książek promując ideę bookcrossingu

– wspólnie z kilkoma organizacjami społecznymi szybko zareagowaliśmy na wieść o powodziach zbierając dary dla mieszkańców Sokolnik

– zrobiliśmy kolejną edycję akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach, dzięki Waszej hojności obdarowując dzieci z ubogich rodzin

– zorganizowaliśmy spotkanie z mareckimi VIP-ami: wiceburmistrzem Wnukiem i komendantem Oleksiakiem na temat bezpieczeństwa w Markach

– lobowaliśmy (nie boimy się tego słowa) za budową Orlika w Markach (interwencja w urzędzie marszałkowskim) i nadal optujemy za budową centralnego placu zabaw dla dzieci

– wzywaliśmy do udziału w mareckich wyborach samorządowych, organizując akcję „Głosuję, bo….”

– nie zdecydowaliśmy się na wystawienie własnej listy w wyborach. Czterech naszych członków zostało jednak wybranych z dwóch list wyborczych, trzech z nich utworzyło klub radnych Marki 2020.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM osobom, które w ubiegłym roku wspierały naszą działalność. Bądźcie z nami i w tym roku! Pomysłów nam nie brakuje 🙂 Osoby, które mają ciekawe pomysły, serdecznie do nas zapraszamy!

  1. #1 przez Daniello dnia 03.04.2011 - 21:01

    Faktycznie może to zmartwić, że obwodnica będzie budowana po 2103 roku 🙂
    Drobna literówka (a raczej cyfrówka).
    Pozdrawiam i powodzenia w dalszej walce o obwodnicę Marek.

  2. #2 przez Marcin dnia 04.04.2011 - 5:16

    Tadeusz-popraw rok realizacji obwodnicy bo jeszcze wykraczesz…

Komentarze nie są dozwolone.