To już dziewiąty raz…


czapka_mikolaj1Wielu z Was już wie, co się kroi, gdy pojawia się taka zimowa czapeczka. Tak, tak, znowu zaczynamy akcję „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. I to już po raz dziewiąty.

Dzięki tej inicjatywie każdej zimy sprawiamy radość ponad setce przedstawicieli najmłodszego pokolenia. I tak też – dzięki Waszej hojności – będzie w tym roku. Szukamy ludzi o wielkim sercu, którzy chcą pomóc dzieciom z ubogich rodzin mareckich. Tym dzieciom, których rodziców nie stać na spełnianie ich wigilijnych marzeń. Pomaga nam w tym Ośrodek Pomocy Społecznej, który jak mało kto zna mapę mareckiego ubóstwa. Dzieci piszą listy, my je otrzymujemy, a następnie szukamy osób, które chcą sprawiać radość najmłodszym. Często ich treść chwyta za serce – dzieci piszą m.in. o ciepłych butach, kurtce czy pampersach dla siostry.

Nasi darczyńcy kontaktują się z koordynatorem i wybierają list(y). Potem jest czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. Gdy prezent jest gotowy, odbiera go koordynator. Ostatni etap to dostarczenie prezentów – prawdopodobnie w ostatnim przedświątecznym tygodniu. Za logistykę przedsięwzięcia odpowiada organizator – Grupa Marki 2020, a przede wszystkim Kasia i Marcin Dąbrowscy. Nasi koordynatorzy proszą chętnych o kontakt esemesowy (509 191 488) – obiecują, że oddzwonią do każdego zainteresowanego (od 8 do 16 pracują na paliwo do sań św. Mikołaja). Swój akces można też zgłaszać za pośrednictwem Facebooka na stronie akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach lub e-mailowo (marcin-dabrowski@tlen.pl).

– Składam gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, koordynatorom oraz pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej, bez których sprawienie gwiazdkowej radości dzieciom byłoby niemożliwe – mówi Jacek Orych, burmistrz i jeden z ojców mareckiego Św. Mikołaja, który objął tegoroczną edycję honorowym patronatem.

Grupa Marki 2020

Komentarze nie są dozwolone.