Święty Mikołaj szuka pomocników


czapka_mikolaj1Po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić każdego z Państwa do udziału w akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. Akcji organizowanej w okresie przedświątecznym, której zasady od początku pozostają niezmienne. Dzieci z rodzin ubogich piszą listy ze swymi marzeniami do najsłynniejszego świętego. Wśród takich listów są najczęściej prośby o grę lub zabawkę, słodycze. Są też marzenia o butach, dresach, słoiczkach z jedzeniem czy pieluszkach dla rodzeństwa. Zdarza się, że niektóre dzieci piszą o playstation lub laptopie, ale zawsze z góry uprzedzamy, że takich zachcianek św. Mikołaj nie spełnia.

Niezmiennie od sześciu lat wcielamy się pośredników Mikołaja i szukamy osób, które zechcą pomóc spełnić dziecięce marzenia. Przez ostatnie pięć lat tej akcji udało się nam – Grupie Marki 2020 wraz z Waszą drodzy dotychczasowi ofiarodawcy nieocenioną pomocą i wsparciem – sprawić radość a przede wszystkim spełniać marzenia kilkuset dzieciom z naszego miasta. Są ofiarodawcy którzy działają z nami praktycznie od początku i dzielnie trwają na mikołajowym posterunku. Są tacy, którzy biorą po parę listów. Są też tacy. którzy nie mogąc spełnić życzeń z jednego listu pragną włączyć się, chociażby przez kupno paczki pampersów – Wszystkim serdecznie i gorąco dziękujemy za dotychczasową pomoc. Mamy nadzieję, że wasze otwarte serca i tym razem nie pozostaną obojętne na los grupy najmłodszych mieszkańców miasta.

Szlachetne działania nie muszą być realizowane tylko przez pośrednictwo telewizji. Nie muszą być od razu na skalę ogólnopolską. One mogą być nasze, tutejsze, rodzime – bo czasem tuż za płotem komuś potrzebna jest nasza pomocna dłoń. Aby choć raz w roku poczuł, że nie jest sam z czwórką czy piątką dzieci, które często mieszkają w takich warunkach, jakie by się Wam nie przyśniły w najgorszym śnie, a które też tak jak nasze mają marzenia.

Jeśli jesteście gotowi stać się Świętym Mikołajem, skontaktujcie się z nami
(mikolaj@marki2020.pl, telefony: 509-191-488, 509-815-123). Mamy też konto na Facebooku www.fb.com/MikolajMarki. Przekażemy na Wasze ręce list/listy z dziecięcymi pragnieniami (jest możliwość wyboru). Tuż przed świętami zostaną one wręczone najmłodszym obywatelom Marek.

Untitled-1

  1. Brak komentarzy, jeszcze.

Komentarze nie są dozwolone.