„Świetlik – mój przyjaciel” powraca. I to z konkursem!


Gdzie? Oczywiście w Markach! W tym roku znów rozdamy uczniom sześciu szkół podstawowych odblaski, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drogach. Ale nie tylko. W drugiej odsłonie „Świetlika” pojawia się nowy element.

Część Czytelników „Newslettera M@reckiego” pamięta, że jednym z elementów akcji „Tak dla Obwodnicy Marek” było rozdanie ponad 2,3 tys. uczniów podstawówek odblasków. Rzecz jasna za darmo. WW tym roku ponownie mogliśmy liczyć na hojność Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, które przeznaczyło kwotę  (zebraną z odpisu 1% podatku) na zakup odpowiednich zestawów dla dzieci. A wszystko po to, by najmłodsze pokolenie markowian były bardziej bezpieczne. Wszak wciąż w naszym mieście są miejsca, gdzie nie ma chodników, a dzieci muszą wędrować poboczem drogi. O tym, że sprawa jest poważna, świadczą ogólnopolskie statystyki policyjne. W 2009 r. niemal 30 proc. wypadków (czyli ponad 12,5 tys.) to właśnie najechanie na pieszego. W co szóstym z nich uczestniczyło dziecko (do 14 roku życia). Zginęło 41, rannych zostało prawie 1900 przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Zredukujmy więc ryzyko kolejnych takich zdarzeń…

Przypominamy – odblaski, które rozdamy w drugiej połowie września – warto umieszczać w tych miejscach, które są widoczne po zapadnięciu zmroku dla kierowców – na zewnętrznych częściach ubrania i wyposażenia ucznia (kurtki, czapki, kaski rowerowe, buty, tornister), zarówno z przodu jak i z tyłu.

Do naszej akcji dodaliśmy nowy element. Zapraszamy do konkursu wszystkie dzieci, które wykorzystają odblaski. Najciekawsze wzory/pomysły/rozwiązania wyróżnimy. Nagrodami będą m.in. zegarek wraz kartą, którą można regulować drobne płatności (przekazaną przez dziennikarzy „;Pulsu Biznesu” – dziękujemy) oraz bon o wartości 100 zł do zrealizowania w sieci Decathlon. Prosimy o przesłanie zdjęć, zrobionych aparatami fotograficznymi czy też telefonami komórkowymi, na adres konkurs@marki2020.pl Uwaga – przy wysyłaniu prosimy nie zapomnieć o podaniu imiona i nazwiska dziecka i kontaktu telefonicznego do rodzica.

Komentarze nie są dozwolone.