Świetlik znów zaświeci


Za kilka dni czeka nas długi, pracowity, ale i satysfakcjonujący wieczór. W gronie członków i przyjaciół Grupy Marki 2020 będziemy przygotowywać zestawy odblasków dla dzieci z mareckich szkół podstawowych. Rozdamy je w ostatnim tygodniu września. Już po raz czwarty w naszej krótkiej historii…

Pomysł jest tak stary jak nasza grupa. Po pierwszej odsłonie akcji „Tak dla obwodnicy Marek” radny Jacek Orych zaproponował, by w prosty sposób zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych obywateli naszego miasta. Po burzy mózgów powstała nazwa akcji „Świetlik – Twój Przyjaciel” i można było brać się do roboty. Kluczową kwestią było zdobycie finansowania. Jako stowarzyszenie nie jesteśmy zasobną instytucją, więc musieliśmy poszukać wsparcia. Znaleźliśmy je w Mareckim Stowarzyszeniu Gospodarczym, które już po raz czwarty pokryło koszty zakupu odblasków. Serdecznie dziękujemy!

Jesteśmy pewni, że wspólnie wykonujemy pożyteczną robotę. Po zmroku kierowca samochodu widzi pieszego lub nieoświetlonego rowerzystę zaledwie w odległości 40-50 metrów? Jeśli jedzie szybko, praktycznie nie ma szans na wyhamowanie. Jeśli jednak pieszy lub rowerzysta nosi jakikolwiek odblaskowy element, jest widoczny w odległości 150-200 metrów, a przy włączonych tzw. długich światłach – nawet kilometra. Wówczas kierowca ma czas, by zwolnić i wykonać odpowiedni manewr. I dlatego warto, by dzieci z Marek miały odblaski.

Z akcją „Świetlik – Twój Przyjaciel” wiąże się jeszcze jedno przedsięwzięcie, ale o nim napiszemy za kilka dni…

  1. Brak komentarzy, jeszcze.

Komentarze nie są dozwolone.