Świetlik zaświeci po raz piąty


Odblaski_net

Ostatnio wiele mówi się o temacie bezpieczeństwa drogowego w Markach. Dorzucamy do tematu swoich pięć groszy…. i to już od pięciu lat! W przyszłym tygodniu już po raz piąty rusza akcja „Świetlik – Twój przyjaciel”, przygotowania przez Grupę Marki 2020. W jej ramach w najbliższych dniach rozdamy uczniom mareckich szkół podstawowych REKORDOWĄ LICZBĘ 2800 zestawów ODBLASKÓW. Cel jest jasny – dopóki nie ma obwodnicy, a przez Marki przetacza się 50-60 tys. pojazdów dziennie, chcemy dać dzieciakom większe bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Słowo „dać” jest nieprzypadkowe. Najmłodsze pokolenie markowian otrzymuje odblaski bezpłatnie – ich fundatorem jest Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, za co serdecznie dziękujemy.

– Niestety, wciąż jeszcze wielu rowerzystów w Markach, w tym najmłodszych, porusza się bez jakichkolwiek świateł. Pamiętajmy, że po zmroku kierowca widzi pieszego lub rowerzystę bez odblasków w odległości 40-50 m. Jeśli jedzie szybko, a to się zdarza w Markach permanentnie, nie zdąży wyhamować. To przepis na tragedię. Jeśli jednak rowerzysta i pieszy noszą odblaski, są widoczni z odległości kilkuset metrów. Wtedy można katastrofy uniknąć – tłumaczy Jacek Orych, szef stowarzyszenia.

Młodsi będą mogli wykazać się też kreatywnością.

– Tradycyjnie zapraszamy najmłodszych do konkursu na najciekawiej i najbardziej pomysłowo naklejone odblaski. Wyboru najciekawszych prac dokonają internauci. Będzie je można jeszcze w tym miesiącu obejrzeć na stronie internetowej stowarzyszenia. Na zwycięzców czekają nagrody – mówi Tadeusz Markiewicz z Grupy Marki 2020.

Szczegóły konkursu w przyszłym tygodniu

Grupa Marki 2020

 1. #1 przez adam dnia 18.09.2013 - 12:30

  50-60 tys. pojazdów rocznie? chyba dziennie

 2. #2 przez Jestemzmarek dnia 18.09.2013 - 13:57

  Dzięki – już poprawione

 3. #3 przez monia dnia 03.10.2013 - 23:20

  A do kiedy nalezy wysyłac prace i na jaki adres?

 4. #4 przez Jestemzmarek dnia 04.10.2013 - 8:26

  W zasadzie juz dzis wieszamy na stronie konkurs

Komentarze nie są dozwolone.