Świąteczne dwa w jednym


Zaryzykujemy tezę, że takiej imprezy w Markach jeszcze nie było. Już za niecały tydzień w Szkole Podstawowej nr 4 odbędą się: Jarmark Bożonarodzeniowy i Warsztaty Artystyczne, czyli tytułowe dwa w jednym. Organizatorami są przyjaciele naszego stowarzyszenia oraz Rada Rodziców.

Gdy w listopadzie organizowaliśmy pchli targ/wietrzenie szafy, doszliśmy do wniosku, że nie mamy już sił/możliwości na ogłoszenie grudniowego jarmarku bożonarodzeniowego. Ale wówczas, na targowisku przy Paderewskiego, za sprawą Marty Rudzińskiej i Beaty Sawoń idea odżyła. I to w nowej, jeszcze lepszej formie. Otóż nasze dzielne Panie wzięły sprawy we własne ręce i postanowiły połączyć jarmark ze świątecznymi warsztatami artystycznymi. Oczywiście w grudniu zorganizowanie takiego przedsięwzięcia na świeżym powietrzu jest co najmniej ryzykowne. Z pomocą pośpieszyła dyrekcja szkoły podstawowej nr 4 przy ul. Dużej. To tam już 14 grudnia odbędzie się podwójna świąteczna impreza. A żeby było jeszcze lepiej, Rada Rodziców z „czwórki” też chciała zorganizować jarmark, więc udało się połączyć siły.

Zasady działania jarmarku są z grubsza znane. Zapraszamy kupujących i sprzedających, a wśród tych drugich zwłaszcza osoby wykonujące rękodzieło. Te ostatnie proszone są o zgłoszenie do organizatorów pod numerem 501-693-371. Za udział w jarmarku nie są pobierane żadne opłaty.

Atrakcją spotkania będą niskopłatne warsztaty, które poprowadzą inicjatorki przedsięwzięcia.

Warsztaty rękodzieła poprowadzi Marta Rudzińska. Ich tematyka będzie poświęcona przygotowywaniu ozdób świątecznych metodami filcowania i malowania.

Oto program:
9.00 – filcowe ozdoby świąteczne (młodzież i dorośli)
10.00 + 11.00 (dwie grupy) malowanie gipsowych ozdób świątecznych (dzieci)
12.00 stroiki na świąteczny stół (młodzież i dorośli)

Koszt: 15 zł/ osobę (materiał w cenie)

Beata Sawoń poprowadzi świąteczne warsztaty decoupage z wykorzystaniem sztucznego śniegu.

Oto program:
9.00 – pierwsza grupa (zawieszki na drzwi)
11.00 – druga grupa (bombki i zawieszki na choinkę)

Zajęcia są rekomendowane dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia. Uczestnicy warsztatów decoupage są proszeni o zabranie suszarki do włosów.

Koszt: 25 zł/ osobę (materiały w cenie)

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem email: decoupageprzykawie@gmail.com lub numerem telefonu 501-693-371

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze nie są dozwolone.