Stuknęła nam „pięćsetka”


Małe  święto serwisu Marki.Naprawmyto.pl. Otrzymaliśmy alert numer 500.  Cieszymy się i szukamy… finansowania. 
 
„Niepaląca się żarówka w latarni” – taki alert zgłosiła 10 lipca AgaGaw, dotyczące ul. Partyzantów. To pięćsetne zgłoszenie do serwisu, którego celem jest poprawa jakości życia w naszym mareckim świecie.. Co nas cieszy, większość alertów została załatwiona pozytywnie. Właśnie dzisiaj urząd odhaczył 300-setne zgłoszenie jako wykonane. Są to m.in. połatane dziury w drodze (niestety – tylko niektóre), ponownie ustawione znaki drogowe, odmalowane oznakowanie poziome jezdni czy wymienione żarówki w latarniach.. Nie zawsze jakość wykonania napraw jest taka, jakbyśmy sobie życzyli. Mamy nadzieję, że z każdym miesiącem będzie coraz lepiej.

Byliśmy też ciekawi, co się dzieje z alertami, które zostały oznakowane jako „nie od naprawienia”.  Naszych zdaniem, w niektórych przypadkach nie należy tracić nadziei, że w tych wypadkach da się jeszcze coś zrobić. Tak jest np. z kompromitującą sprawą ul. Zygmuntowskiej, która nie ma wjazdu na drogę techniczną przy Piłsudskiego. W sprawę zaangażowała się nawet senator Anna Aksamit. Jest szansa, że wjazd zostanie zrobiony, choć stawiamy, że dopiero w przyszłym roku. Część alertów z kategorii „nie do naprawienia” dotyczy innych samorządów np. Ząbek i Warszawy. Mamy tylko nadzieję, że marecki ratusz przekazał je do odpowiedników naszych sąsiadów. W niektórych przypadkach urzędnicy proszą o zrobienie zdjęć i dołączenie ich do serwisu. Przychylamy się do tego wniosku – na szczęście serwis jest przyjazny dla użytkowników i dołączenie fotografii nie powinno być problemem. Wreszcie niektóre sprawy z kategorii „nie do zrobienia” trafiają do innych służb np. policji. Choć w tym dostrzegliśmy niekonsekwencję ze strony ratusza. W przypadku słynnych wartburgów z Piłsudskiego urząd radzi poinformować komendę policji, w przypadku innego samochodu sam wykonuje tę czynność.
„Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” – mówi stare porzekadło. Zachęcamy do wykorzystywania Marki.Naprawmyto.pl Zabrzmi to jak oklepane hasło, ale razem możemy sprawić, żeby życie w Markach było lepsze.

Finansowanie utrzymania serwisu wzięła na siebie Grupa Marki 2020.Roczne koszty w 2013 r. to ponad 4500 zł. Przyjęliśmy założenie, że nie będzie wnioskować do ratusza o pieniądze, biorąc po uwagę sytuację budżetu miasta. Gdyby znalazły się osoby chętnie do materialnego wsparcia tego projektu, prosimy o sygnał lub wpłatę na nasze konto. W zamian chętnie poinformujemy na naszych stronach internetowych o wsparciu dobroczyńców. Gdyby znalazły się osoby chętne do materialnego wsparcia tego projektu, prosimy o sygnał:

grupa@marki2020.pl / tel. 601-861-021
lub wpłatę na nasze konto
nr: 10 2030 0045 1110 0000 0247 0030
Z góry dziękujemy

  1. Brak komentarzy, jeszcze.

Komentarze nie są dozwolone.