Sonda – gdzie ustawić fotoradar w Markach?


Ząbki zafundowały sobie ostatnio przenośny fotoradar. Ma to być bat na łamiących przepisy kierowców. Wyobraźcie sobie, że w takie urządzenie zostaje wyposażona także marecka/wołomińska policja (możliwe) lub straż miejska (nieprawdopodobne, bo jej nie ma). Postanowiliśmy Was zapytać,
na jakich ulicach w Markach powinien się pojawić? Czy w ogóle warto go stawiać?

Zapraszamy do internetowej sondy:

[poll id=”9″]

 1. #1 przez PaPi dnia 19.07.2010 - 0:41

  Bandurskiego, rozjeżdżana przez ciężarówki i TIRy z RENu, które zdążyły już zniszczyć nowy chodnik oraz rozjechać dziesiątki psów i kotów.

 2. #2 przez Robert dnia 19.07.2010 - 7:02

  Proponuję zgłosić zarządcy drogi uciążliwość ruchu ciężarowego. Być może uda się go skierować innymi drogami. Ale tutaj mogą się pojawić protesty mieszkańców tych dróg. Każdy z nas chce mieć pracę i pozytywnie odnosi sie do podatków zasilających budżet miasta przez podatki, jakie wpłacają do niego firmy z naszego rejonu, ale jednocześnie chcemy mieszkać w oazie ciszy i spokoju. Jednym słowem – niech firmy będą sobie wszędzie, byle nie w mojej okolicy!
  Co do chodnika, to proponuję sprawę zgłosić odpowiednim instytucją i udokumentować to i owo kilkoma zdjęciami.
  Odnośnie psów i kotów, to raczej nie rozjeżdżają ich relatywnie wolno jeżdżące ciężarówki, ale szaleni młodzieńcy nabuzowani mocą silników swoich aut.
  Wiem coś o tym, bo sam tak straciłem psa.

 3. #3 przez pinio dnia 19.07.2010 - 7:29

  Fotoradar? tych nieczynnych już wystarczy! Może lepej lotne patrole z radarem : na cwaniaków głownie BMW i Audi wyprzedzających po prawym pasie dla skrętów, autobusiarzy X na poeuropejskim złomie z lat 80 oraz drut kolczasty na motocyklistów tych jednokołowych głownie …. no i wyłaczyć część swiateł dla minimum płynności a nie wyścigi po polsku od świateł do świateł… pozdrawiam

 4. #4 przez xwing dnia 19.07.2010 - 11:36

  No to kolega pinio „błysnął” intelektem przy drucie kolczastym dla motocyklistów.- … Boże widzisz i nie grzmisz.
  Mam nadzieję że nie jesteś moim sąsiadem … grrr.

 5. #5 przez STACH dnia 23.07.2010 - 7:33

  JEŚLI TO JEST PRZENOŚNY – TO KAŻDEGO DNIA INNA LOKALIZACJA. UL. STAWOWĄ, SPORTOWĄ, SOWIŃSKIEGO TEŻ PROPONUJĘ OBJĄĆ KONTROLĄ. NA TYCH ULICACH NIE MA CHODNIKÓW A KULTURA KIEROWCÓW POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA.

 6. #6 przez ordenski dnia 16.08.2010 - 23:49

  Lepiej postawić dwóch policjantów na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Szkolnej, którzy zajmą się egzekwowaniem przepisów dotyczących przejeżdżania przez skrzyżowanie (blokowania przejazdu). Bez nakładu finansowego na drogi sprzęt kasa miejska zasilona! Kierowcy troszkę lepiej wyedukowani a co najważniejsze zwiększona przepustowość miasta.

 7. #7 przez PaPi dnia 17.08.2010 - 23:19

  Niestety, „zasilenie miejskiej kasy” nie jest takie proste. Do budżetu miasta pieniądze wpływają tylko wtedy, gdy radar, którym posługują się stróże prawa został zakupiony z funduszy gminy lub też, gdy mandat jest wystawiony przez straż gminną (miejską). W innych wypadkach nasz skarbiec musi obejść się smakiem.

Komentarze nie są dozwolone.