Rządowe pieniądze na mareckie place zabaw


Wojewoda Mazowiecki przyznał Markom ponad 345 tys. zł na budowę trzech bezpiecznych placów zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. W tym roku zakwalifikowane zostały wnioski dotyczące szkół podstawowych nr 3, 4 oraz 5. Budowa nowoczesnego placu zabaw w każdej ze szkół zostanie wsparta w kwocie 115 450 zł.

To już kolejna transza środków z programu „Radosna Szkoła”, która przekazana zostanie mareckim placówkom oświatowym. Wcześniej wsparcie finansowe na budowę placu zabaw otrzymały szkoły podstawowe nr 1 i 2 oraz Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Kasztanowej. Każda z mareckich podstawówek skorzystała również ze wsparcia finansowego na zorganizowanie sali zabaw dla najmłodszych uczniów.

O przystąpienie do tegorocznej edycji programu „Radosna Szkoła” wnioskował jesienią ubiegłego roku radny i zarazem członek naszego stowarzyszenia Paweł Pniewski. W środę na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowano listę beneficjentów, na której znalazły się trzy mareckie placówki:
http://mazowieckie.pl/portal/pl/2/12573/74_mln_zl_dla_mazowieckich_szkol.html

Łącznie, mazowieckie szkoły na budowę nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw oraz zakup pomocy dydaktycznych otrzymają w tym roku wsparcie z budżetu państwa w kwocie 7,4 mln złotych.

– Przyznanie nam środków finansowych na budowę aż trzech nowoczesnych placów zabaw to rewelacyjna wiadomość. Każda z mareckich podstawówek będzie mogła dysponować bezpiecznym miejscem do zabaw na świeżym powietrzu dla najmłodszych uczniów, których z roku na rok w naszych szkołach przybywa. Mimo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znajdujemy się w tym roku, wierzę, że uda nam się znaleźć środki na wkład własny dla tych inwestycji. Nie możemy przecież oszczędzać na dzieciach – podsumowuje Jacek Orych, wiceprzewodniczący Komisji Budżetowo-Gospodarczej.

Komentarze nie są dozwolone.