Rowery gotowe, odliczanie rozpoczęte…


P1210170[1]Gotowi do startu? Trzy, dwa, jeden…. Odliczanie do rajdu w Markach tak naprawdę już się zaczęło! Odjazd – 20 lipca o 10.00….

Poniżej publikujemy komunikat organizatorów zawodów:

Nie tylko w mareckim kalendarzu jest tradycją, że lipiec jest miesiącem rajdu rowerowego MTB o puchar Burmistrza Miasta! Po raz siódmy wspaniałą imprezą wspominamy naszego sąsiada, kolegę, entuzjastycznego cyklistę. Rzecz smutna!  Ale czy ze smutku, żalu i bólu, można stworzyć coś wspaniałego? Otóż tak! Mama Bercika z przyjaciółmi stworzyła ten rajd rowerowy, o którym przecież marzył tragicznie zmarły Hubert.

Nic nie stoi na przeszkodzie! Mareckie lasy mają idealne warunki: wydmy polodowcowe i glinianki, sosny z korzeniami w poprzek ścieżki leśnej! To zróżnicowana topograficznie i jak na warunki mazowieckie, dość wymagająca trasa! Nie rzadko wije się ciasnymi, zarośniętymi ścieżkami (single track), obfituje w przewyższenia, a i piach się zdarza. Czyli kwintesencja MTB.

W tym roku 20 lipca 2013 r. startujemy o 10:00. Każdy kto posiada rower i kask ma możliwość stanąć na starcie i zmierzyć swoje umiejętności u boku najlepszych kolarzy Mazowsza i nie tylko, choćby na krótszym dystansie. Wyścig jest dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas, a rower jest ich pasją a nawet sensem życia.

Dla najlepszych organizatorzy przygotowali malowniczą, ale trudną trasę 51 km, natomiast nieznających swoich możliwości zawodników zapraszamy na dystans 17 km. Pamiętajcie – dla pierwszych 100 zawodników odbierających numery startowe czekają pamiątkowe koszulki „Memoriału Bercika”.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na VII Memoriał Bercika 20 lipca 2013 r do Restauracji Forresters w Markach, przy ulicy Krętej 1A, gdzie zawodnicy wystartują punktualnie o godzinie 10:00. Na mecie będzie czekać na wszystkich wiele atrakcji m.in. koncert mareckiej grupy Blues Fighters. A ok 13:30 odbędzie się rowerowa pielgrzymka na grób Huberta, wracamy do restauracji Forresters na dekorację zwycięzców i nie tylko…

Zapisy trwają! Wszelkie informacje o rajdzie można znaleźć na stronach www.bercik.netweb.pl ¸ www.marki.net.pl.

Spieszcie się, liczba miejsc jest ograniczona!

Chwile przed imprezą dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym mogliśmy podtrzymać tradycję i zorganizować to wielkie kolarskie wydarzenie!

Organizatorzy:

Urząd Miasta Marki

Grażyna Manteuffel

Architektura Robert Danielak

Przedszkole Smerfy

Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Marek

Komentarze nie są dozwolone.