Nie będzie Komisji Infrastruktury?


Stan mareckich ulic, jaki jest, (prawie) każden jeden widzi. Podkreślamy słowo „prawie”, bo oddaje to, co wydarzyło się na ostatniej sesji rady miasta. Część radnych złożyła wniosek o powołanie komisji infrastruktury, która zajęłaby się przede wszystkim stanem dróg po pracach kanalizacyjnych (poprawki, odbiory etc.). Żeby miasto nie ponosiło dodatkowych kosztów osobowych, radni zaproponowali, by komisja pracowała nieodpłatnie. Z żalem zawiadamiamy, że wniosek nie znalazł większości. Przeciw powołaniu komisji głosowali przede wszystkim radni klubów Wspólnoty Samorządowej (ugrupowania burmistrza) oraz Prawa i Sprawiedliwości.

 1. #1 przez Piotr Mikuła dnia 04.05.2012 - 23:41

  🙂 bez komentarza…

 2. #2 przez Darek dnia 06.05.2012 - 12:26

  cóż komentowac, każdy z tych tzw radnych powinien dojeżdżac do pracy codziennie przez ulicę okólną. Wrażenia niezapomniane.

 3. #3 przez Sylwester dnia 07.05.2012 - 7:46

  Jeśli ktoś liczył że PiS zrobi coś za darmo to jakiś naiwny był, ciekawi mnie argumentacja….

 4. #4 przez bobi dnia 07.05.2012 - 13:27

  mieszkam w markach od 3 lat a stan ulic w tym mieście z każdym rokiem pogarsza się w tempie katastrofalnym…… w szczególności tam gdzie była robiona kanazlizacja. Nie porównuje stanu ulic do innych miast w okolicach W-wy bo Marki pod tym względem są na szarym końcu. Niestety. Czy naprwadę robiąc tak gogantyczną inwestycję – ca 250 mio PLN (jak na budżet takiej gminy) nie można było wpisać do budżetu inwestycji położenie nowej nawiarzchni a nie tylko zalepienie wyciętego kawałka drogi???? Znajomi z innych części W-wy widząc takie partactwo śmieją się do łez… Wstyd, naprawdę wstyd. z niecierpliwością czekama na kolejne wybory.

 5. #5 przez Adam dnia 10.05.2012 - 12:19

  Jeżeli ktoś uważa , że „bezpłatna komisja” miała by pomóc to jest naiwny. Ja obecnie mieszkam w Markach wcześniej w Radości i uważam, że przy tak ogromnych pracach (kanalizacja i wodociągi) trudności są nieuniknione ale za to potem będziemy z tego czerpali korzyści. Powoływanie chorych komisji to jawna destrukcja i paraliż. Lepiej niech radni rozliczą burmistrza z inwestycji – czy są realizowane na czas i zgodnie z projektami. Notabene sam codziennie jeżdżę okólną i krew mnie zalewa…ale wiem że najpierw trzeba rozkopać i zrobić żeby było dobrze.

 6. #6 przez Orych Jacek dnia 10.05.2012 - 12:26

  Pani Admie.
  Dokładnie po to miała być powołana ta „bezpłatna komisja” – czy inwestycje są realizowane zgodnie z projektami. Głownie chodzi o jakość odtworzenia PO pracach kanalizacyjnych, gdzie w wielu przypadkach już należałoby poprawiać. A wykonawcy niech robią kanalizacje na czas i zgodnie ze sztuką i nich nie ma zamiaru im przeszkadzać.

 7. #7 przez Darek dnia 11.06.2012 - 20:44

  W związku z tym co się dzieje na ulicach Marek proponuję wszystkim mieszkającym w Markach a pracującym po za powiatem wołomińskim przestać płacić podatki w tym powiecie. Zgodnie z z prawem można płacić podatki tam gdzie znajduje się miejsce pracy a nie zamieszkania. Może w końcu bezmyślni i chytrzy radni pójdą do głowy po to czego nie mają.

 8. #8 przez Robert dnia 18.09.2012 - 10:08

  kochani mieszkam w markach od 4 lat. To co dzieję się w naszym mieście przekracza nie tylko zdrowy rozsądek. Na każdym kroku widać kolesiostwo, urzędnicy w urzędzie gminy to banda niewykształconych i źle wychowanych nieudaczników. (…) Budowa kanalizacji to jakaś farsa. ulice zniszczone, asfalt źle położony (bo łatanie to wada) prawdopodobnie oferty były źle wybrane choć nie wiem czy nie powinno się przeczytać jak oferty były przygotowane. Kto wyraził zgodę na łatanie nowo wylewanych ulic. Marnowanie naszych pieniędzy. Robotnicy którzy stawiają znaki takie jakie sobie chcą nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, np. nakaz skrętu w prawo kiedy stoi tam płot. I znak nie przekręcili wandale tylko sma widziałem jak inteligent w pomarańczowej kamizelce go zawieszał. Robienie kanalizacji wokół działek (…) na których się nic nie dzieje to chyba też farsa. A na zwrócenie uwagi dlaczego tam a nie gdzie indziej pada stwierdzenie że musi być odpowiednia ilość mieszkańców na kilometr, więc się pytam do cholery na pustym placu (…) i wokół niego ile jest mieszkańców? Wszędzie puste działki, chyba że Marki budują niewidzialne domy. I tak można by miliony przykładów przytaczać. Wiem jedno, w ostatnich wyborach się nie udało ale mam nadzieję że tym razem się zmobilizujemy i wyczyścimy to miasto z brudu i nie douczonych urzędników. A w gminie zasiądą ludzie z odpowiednią wiedzą zgodną z zajmowanym stanowiskiem.
  Może należało by się zająć parkiem a nie postrach miasta. Ludzie zadbajmy w końcu o nasze miasto.

Komentarze nie są dozwolone.