Nasz głos w sprawie budowy placu zabawKilka tygodni temu na stronie WWW urzędu miasta pojawiła się zachęta, by wskazać lokalizację nowego placu zabaw (czytaj tu). Obiecaliśmy wówczas, że zabierzemy głos w tej sprawie. W poniedziałek (16 sierpnia) złożyliśmy w urzędzie miasta pismo wraz z obszernym opracowaniem. Chętnie zapoznamy się z Waszymi uwagami i opiniami na ten temat. Zapraszamy do lektury

≈≈≈

Pismo:


≈≈≈

Opracowanie
autor Katarzyna Dwornikiewicz:
 1. #1 przez Krzysztof dnia 18.08.2010 - 10:52

  Bardzo ciekawe opracowanie. Trzymam kciuki żeby miasto z niego skorzystało.
  Byłem wśród osób, które podpisały apel o centralny plac zabaw w Markach i nadal uważam, że jest to bardzo dobry pomysł i szansa, aby takie miejsce było czyste i bezpieczne (małe mareckie place zabaw tych warunków nie spełniają).

 2. #2 przez Mieszkankamarek dnia 18.08.2010 - 13:59

  Również należę do grona osób, które poparło apel o centralny plac zabaw w naszym mieście. Zastanawiam się jednak czy aby pojawienie się tematu ze strony urzędu miasta w okresie przed wyborami nie jest „kiełbasą wyborczą”…

 3. #3 przez Janek dnia 18.08.2010 - 14:21

  Kiedy byłem młodszy w zakładzie pracy w którym pracowałem była ustalona forma dorabiania do pensji poprzez wnoszenie racjonalizacji do produkcji. Do dziś posiadam wiele dyplomów z tego tytułu, lecz aby wdrożyć pomysł racjonalizatorski „dyplomatycznie” wpisywałem jako współautora Kierownika Technicznego Zakładu, gdy Go omijałem wniosek był odrzucany. Po krótkim czasie podobny wniosek był składany przez kierownika.
  Obecna sonda w sprawie wyboru miejsca placu zabaw jest porównywalną sytuacją wobec obywatelskiej inicjatywy (655 mareckich obywateli) wybudowania rozsądnego placu zabaw w Markach, którą popierałem i która nie znalazła poparcia po stronie władz. Teraz to Burmistrz i nasze władze są wnioskodawcami dobroci (Plac zabaw) jaką chcą wnieść dla mieszkańców i proszę obywatelską inicjatywę z 2009 roku w tym siebie o nie przeszkadzanie przedwyborczej propagandzie sukcesu dobra, chwały i pychy.
  Z usmiechem pozdrawiam

 4. #4 przez Agnieszka dnia 19.08.2010 - 20:10

  Brawo dla autorki opracowania, wszystko to prawda. Nie przekonuje mnie natomiast argument burmistrza (przytoczony w biuletynie informacyjnym Urzędu Miasta Marki) przeciw budowaniu centralnego placu zbaw „Dystans od granic ze strony Warszawy do granic z Radzyminem to blisko 8 km. Gdybyśmy chcieli wybudować centralny plac zabaw to nawet połowa tego dystansu to odległość nie do przejścia dla żadnej mamy z dzieckiem „. Wielu mieszkańców miasta porusza się samochodami. Myślę, że wiele mam i ojców z przyjemnością przejechałoby też komunikacją miejską do bezpiecznego, czystego, dobrze wyposażonego placu zabaw, na którym można spotkać inne dzieci (bo na tym przy ul. Dmowskiego w związku z brakiem w.w cech zamiast dzieci „bawi się” tam mlodzież). Panie burmistrzu rodzice jeżdżą z dziećmi na Pl. Wilsona, to jeszcze dalej… Zamiast zapychać nas kiełbasą przedwyborczą proponuję zrobić coś co rzeczywiście odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Komentarze nie są dozwolone.