Naprawmyto.pl w smartfonie i tablecie


Widzisz uszkodzony znak drogowy, zapchaną studzienkę kanalizacyjną lub dziurę w drodze. Nie musisz dzwonić do urzędu. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfon lub tablet, zrobić zdjęcie, krótki opis i nacisnąć guzik „Dodaj alert”. Serwis marki.naprawmyto.pl wprowadza mobilne udogodnienie dla użytkowników.

W pierwszej połowie roku informowaliśmy Was, Szanowni Mieszkańcy, o debiucie serwisu naprawmyto.pl Przyświecało nam stare przysłowie „jak się pościelesz, tak się wyśpisz”. Dzięki nowoczesnemu serwisowi mieszkańcy mogą zgłaszać uszkodzenia w miejskiej infrastrukturze. Zniszczony znak drogowy, nieczynna latarnia, dziura w drodze, nielegalne wysypisko – te wszystkie sprawy można zgłaszać do urzędu miasta. Podobne rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane w Wielkiej Brytanii (fix my street). Do Marek serwis wprowadziło stowarzyszenie Grupa Marki 2020, działające na rzecz budowy obwodnicy. Pierwotna wersja serwisu umożliwiała wprowadzenie alertów przez komputer podłączony do internetu. Teraz Marki otrzymują prawdopodobnie pierwszą mobilną aplikację, dedykowaną miastu.

Kilkanaście razy informowałem o uszkodzeniach w tradycyjny sposób. Ściągnąłem jednak bezpłatną aplikacje na urządzenie przenośne i z czystym sumieniem mogę polecić to rozwiązanie. Po pierwsze, kiedy widzisz uszczerbek w miejskiej infrastrukturze, możesz go od razu zgłosić, po drugie, przenośnie urządzenie od razu lokalizuje miejsce zdarzenia i nie trzeba go wyszukiwać na mapie, po trzecie, w łatwy sposób można dołączyć zdjęcie uszkodzonej infrastruktury – wylicza zalety mobilnej aplikacji Jacek Orych, prezes Grupy Marki 2020.

Tak utworzona informacja trafia do centrum monitoringu urzędu miasta, które następnie przesyła ją do właściwych służb – miejskich, powiatowych lub państwowych (np. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad). Historię alertu zgłaszający może cały czas śledzić. Urzędnicy zaznaczają status problemu: czy jest rozwiązywany, czy też dopiero będzie i w jakiej perspektywie.

Do pobrania: iPhone Android

Komentarze nie są dozwolone.