NaprawmyTo.pl w Markach


Dziura w ulicy, zniszczony znak drogowy, bezwładnie zwisające ze słupa kable – taki widok nie jest niestety rzadkością w Markach. Możemy przejść obok takiego miejsca i udać, że tego nie widzimy. Możemy jednak zareagować i wysłać sygnał do urzędu miasta. Wdrażamy właśnie narzędzie, dzięki któremu możemy sprawić, że życie w Markach będzie lepsze.Taką możliwość daje serwis NaprawmyTo.pl, z którego korzystają już mieszkańcy z 11 miast i powiatu. Kolejne 19 miejscowości otrzymało możliwość lokalnego wdrożenia – w tym właśnie Marki.

Pierwowzorem NaprawmyTo.pl jest brytyjski serwis FixMyStreet (FMS). To internetowa strona, na której obywatele Wielkiej Brytanii zgłaszają usterki w miejskiej infrastrukturze. W ten sposób urzędnicy mają darmowego konsultanta-obywatela lokalnej społeczności, który im podpowiada, co należy naprawić. Dzięki wsparciu Fundacji Batorego udało się zbudować polską wersję FMS (http://naprawmyto.pl/p/idea).  Zostaliśmy – jako Grupa Marki 2020 – wybrani do udziału w tym projekcie! Liczymy na Wasze wsparcie przy wdrażaniu tego rozwiązania. Liczymy też na wsparcie Urzędu Miasta. Tu  nie chodzi o politykę, tu chodzi o jakość życia każdego markowianina. Na dzisiejszej sesji rady miasta Jacek Orych przedstawi założenia NaprawmyTo.pl Liczymy na ciepłe przyjęcie i współdziałanie!

W najbliższych dniach przedstawimy szczegóły działania serwisu. Planujemy także spotkanie w tej sprawie z mieszkańcami. O przebiegu wdrożenia NaprawmyTo.pl będziemy informować na bieżąco.

Grupa Marki 2020

  1. Brak komentarzy, jeszcze.

Komentarze nie są dozwolone.