Marki w pigule informacyjnej


Orlik z błogosławieństwem

Zarząd województwa wybrał mazowieckie gminy, w których zostaną wybudowane boiska dla młodzieży. Lobbing radnych i organizacji społecznych okazał się skuteczny. Na liście są także Marki. To oznacza, że miasto otrzyma 666 tys. dofinansowania z zewnętrznych źródeł. 700 tys. zł wyłoży budżet miasta. Boisko powstanie przy ul. Wspólnej.

Squash w Markach

Być może już w tym miesiącu zostanie otwarta sala (a właściwie sale) do gry w squasha. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Mickiewicza za delikatesami Aga. Znajda się w nim także bar, fitness i sala do kometki.

Miasto obiecuje rozbudowę monitoringu…

…i prosi o sugestie mieszkańców, gdzie powinny zostać zamontowane kolejne kamery. Propozycje można przesyłać do 20 marca pod adres poczty elektronicznej mzk@marki.pl

Ruszyły przetargi na oświetlenie ulic

Urząd szuka wykonawcy (lub wykonawców), który wykonają prace przy ul. Krasińskiego, Brzechwy, Środkowej, Batalionów Chłopskich i Wierzbowej. Prace w pierwszym przetargu, który obejmuje pierwsze trzy ulice, mają się zakończyć 30 września, w drugim – 30 czerwca tego roku. Szczegóły na bip.marki.pl

Mamy już czterech mareckich bloggerów

Do Tadeusza Markiewicza (jestemzmarek.pl), Pawła Pniewskiego (pniewski.wordpress.com) oraz Arkadiusz Werelicha (werelich.wordpress.com) dołączył  Tomasz Skierkowski, mieszkaniec Osiedla Kosynierów. Gratulujemy, życzymy wytrwałości, a czytelników zapraszamy pod adres tskierko.wordpress.com

MOK zaprasza w marcu

Z bogatego programu Mareckiego Ośrodka Kultury wybraliśmy dla Was kilka pozycji.

– 6 marca, z okazji Dnia Kobiet, w świat operetki i musicalu będą wprowadzać gości MOK Dominika Ingot, Maciej Drużbowski, Joanna Błażej-Łukasik i Paweł Łukasik. Początek o 16.00. Wstęp wolny.

– 19 marca to ważna data dla miłośników jazzu. W MOK-u zagra „Dixie Warsaw Jazzman”. Początek o 18.00. Wstęp wolny.

– 26 marca odbędą się warsztaty rękodzieła. Temat przewodni  – biżuteria szyta i klejona. Zajęcia poprowadzi Anna Dąbrowska-Pękocka. Początek o 9.30. Koszt – 30 zł (zapewnione są materiały i narzędzia)

– 31 marca MOK zaprasza na koncert melodii paryskich. W rolach głównych wystąpią Piotr Makarski i Lidia Sycz. Początek o 16.00, wstęp wolny. Radzimy nie przyjeżdżać samochodem, gdyż przewidziana jest degustacja szampana.

Piłka jest okrągła, MLF – tylko jedna

Odbyły się już trzy kolejki Mareckiej Ligi Futsalu (MLF). Gra w niej osiem drużyn. Na pierwszym miejscu w tabeli z kompletem punktów znajduje się zespół The Beerdrinkers (mamy nadzieję, że grają na trzeźwo :)). Po siedem punktów mają M-Bud i In Plus. W tabeli najlepszych strzelców trzy czołowe miejsca zajmują Piotr Jaros, Sebastian Ryński i Adam Stromecki (po 6 goli). Kolejna kolejka odbędzie się 12 marca.

Komentarze nie są dozwolone.