Marki w pigule informacyjnej


Kanalizacja znów poniżej kosztorysu

W kolejnym przetargu na budowę kanalizacji (tym razem chodzi o południowo-wschodnie Marki) oferty złożyło osiem podmiotów. Pierwotnie wartość prac oszacowano na 42 mln zł z VAT. Najtańszą firmę złożyła „po sąsiedzku” firma z Zielonki – STD Nasiłowski, która proponuje za wykonanie prac niecałe 16 mln zł. W poprzednich dwóch przetargach (niedawno Wodociąg Marecki podpisał definitywne umowy) także oferty były niższe od kosztorysu. To ważna wiadomość dla wszystkich Markowian. Niższy koszt prac to także niższe koszty ich finansowania (kredyty), co powinno się przełożyć na mniejszy wzrost cen za odprowadzanie ścieków.

≈≈≈

Interpelacja w sprawie Orlika…

W ostatnim numerze „Gazety MSG” wicestarosta Ryszard Węsierski pyta władze Marek, czy chcą budować boisko na gruncie, który formalnie nie należy do miasta. Sprawa pojawiła się z chwilą złożenia wniosku o wycinkę drzew, które znajdują się na miejscu przyszłego obiektu sportowego. Według Ryszarda Węsierskiego, okazało się, że miasto dysponuje jedynie umową użyczenia terenu na 16 lat. Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwrócili się do burmistrza radni klubu  „O przyszłość Marek”. Treść interpelacji tutaj

≈≈≈

…i rowów melioracyjnych

Ostatnio na forum internetowym wybuchła dyskusja dotycząca konserwacji rowów melioracyjnych. W tej sprawie interpelację złożył też radny Jacek Orych. Dopytuje się w niej, o działania podjęte po ostatnich, obfitych opadach deszczu, o harmonogram koszenia rowów oraz o plany modernizacji infrastruktury melioracyjnej.  Treść interpelacji tutaj

≈≈≈

Nowe inwestycje na Wspólnej

W błyskawicznym tempie powstają boiska na terenie Marcovii. To realizacja porozumienia między klubem a warszawską Polonią, której zespół (dodajmy – po czterech kolejkach lider Ekstraklasy z 10 pkt na koncie) ma trenować w Markach. Obecnie – po zwałowaniu terenu – rozkładana jest trawa oraz montowane oświetlenie. Piłkarze będą mogli się pojawić na boisku w połowie września. W umowie zagwarantowano, że z boisk będą także korzystać piłkarze z naszego miasta.

≈≈≈

Pierwsze zwycięstwo

A skoro jesteśmy przy Marcovii, debiutujący w tym roku w czwartoligowych rozgrywkach zespół odniósł pierwsze zwycięstwo. Gratulujemy! Victoria Sulejówek była w stanie strzelić naszym orłom tylko jedną bramkę, tracąc dwie. Jak czytamy na Facebooku, sukces Marcovii zapewnili Piórczyński i Petasz. Po trzech kolejkach marecki zespół na 4 pkt.

≈≈≈

W zdrowym ciele….

Mamy też wiadomość dla miłośników biegania. 18 września odbędzie się bieg, zatytułowany „Mała Mila Marecka”. Do przebiegnięcia jest dystans ponad 1600 m., wiodący ulicami Środkową i Małą. Start – o godzinie 17.00. Jak zapewniają organizatorzy, każdy uczestnik otrzyma „wojskowy zestaw regeneracyjny czyli gorąca grochówka wraz z kawą zbożową”. W imieniu Czytelników pytamy, czy grochówką będzie z kiełbasą :)?

≈≈≈

Znów zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Jesienne porządki w domach? Czemu nie! Pomoże miasto, które ogłosiło przetarg na odbiór odpadów wielkogabarytowych. Z treści zamówienia wynika, że dojdzie do niego między 11 a 21 października.

1 września pod znakiem wyłączeń

Zakład energetyczny informuje, że 1 września dojdzie do przerw w dostawach sieci. Między 8.00 a 15.oo może zabraknąć energii przy:

–  Piłsudskiego, Słonecznej, Teligi, Stawowej, Morskiej, Szczęśliwej, Brzozowej, Popiełuszki, Rejtana  i przyległych.

– Sportowej, Sowińskiego, Zajączka i przyległych.

≈≈≈

Brawa dla „Czwórki”

Marecka szkoła podstawowa otrzymała 20 tys. EUR (około 80 tys. zł). To efekt złożenia aplikacji  do programu Comenius  – ”Uczenie się przez całe życie”. Projekt pod nazwą „Tropem bajek w Europie” ma wymiar międzynarodowy.

„Kraje, z których szkoły złożyły aplikacje to: Czechy (koordynator), Słowacja, Turcja, Rumunia, Grecja, Polska (nasza szkoła). Koordynatorem  szkolnym projektu jest pani J. Konowalska – nauczyciel języka angielskiego” – czytamy w informacji szkoły.

Gratulacje od redakcji Newslettra M@reckiego!

  1. #1 przez Paweł Jaczewski dnia 31.08.2010 - 16:14

    Fajnie, że wreszcie ktoś z Marek (pomijając stronę internetową kibiców Marcovii) zaczął pisać o naszym klubie. Do tej pory robiły to gazety lokalne i często informacje były mało rzetelne.

  2. #2 przez Mikoła Szczepanowski dnia 01.09.2010 - 13:52

    W imieniu organizatorów odpowiadam – z kiełbasą:) Dodatkowo dla wszystkich, którzy ukończą bieg pamiątkowy medal! Informacje o zapisach w tym linku:http://www.marki.net.pl/22171-22171#more-22171

  3. #3 przez w.s dnia 01.09.2010 - 20:12

    Fotoradar powinien stać na ul.chocimskiej ponieważ na tej ulicy nie ma garbów ani chodnika a tą drogą chodzi dużo dzieci do szkoły a kierowcy jeżdżą jakby to była ulica do wyścigów a nie osiedlowa droga.:(

Komentarze nie są dozwolone.