Marki (i nie tylko) w pigule informacyjnej


Jest już trzech kandydatów na burmistrza

Radosław Dec, Jacek Orych i Paweł Porębski – to, w kolejności alfabetycznej, trzej kandydaci na burmistrza Marek, którzy do środy publicznie zadeklarowali start w wyborach samorządowych.  Przypomnijmy – odbędą się one 21 listopada. W wypadku, gdyby żaden z kandydatów nie uzyskał 50 proc. głosów, dojdzie do drugiej tury, do której wejdą dwaj kandydaci z największą liczbą wskazań. Wówczas do powtórnego głosowania dojdzie 5 grudnia. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w wyborach.

Wybory zapasem, ugrupowania już w blokach startowych

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska – to (w kolejności alfabetycznej) tzw. pewniaki, które wezmą udział w listopadowych wyborach. W internecie trwa też rekrutacja osób do komitetu LepszeMarki.pl Jego założycielem jest Paweł Ziętara, dziennikarz jednej ze stołecznych radiostacji. W Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowano również tajemniczy komitet Nasze Marki, którego założycielami są osoby z… Zielonki.

Odliczamy dni do otwarcia komisariatu

Epopeja marecka zatytułowana „Nowy komisariat” oficjalnie dobiega końca. Jak się dowiedzieliśmy, oficjalne przecięcie wstęgi nastąpi 22 października. Ekipa policyjna przeniesie się do nowej placówki z pomieszczeń w urzędzie miasta. Wieczorem w hotelu Mistral  jest przewidziany specjalne poczęstunek. Uprzedzamy – wejście tylko z zaproszeniami.

Uwaga – konkurs fotograficzny

Do 31 października przedłużono termin składania prac w II edycji konkursu zatytułowanego  “Marki w obiektywie – dawna architektura Marek”. Jego organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Marek oraz serwis marki.net.pl. Uwaga! Do konkursu zaproszono amatorów, którzy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych. Więcej informacji w serwisie marki.net.pl

Biblioteka zaprasza dzieci

Biblioteka Publiczna organizuje dla najmłodszych (no może nie tak zupełnie najmłodszych, bo w wieku 8-11 lat) spotkanie zatytułowane „Skarby jesieni”.  W trakcie trwających 1,5 h zajęć zaplanowano m.in. konkursy, deklamacje wierszy oraz wyklejanki. Zgłoszenia są przyjmowane do 19 października. Telefon nr (22) 781-11-44, e-mail: biblioteka@marki.net.pl

Burmistrz zaprasza do wypełnienia ankiety

Do 31 października można wypełniać ankietę, dotyczącą rozwiązania problemów społecznych. Dokument można znaleźć na stronie http://www.marki.pl/ops/ankieta Jak zaznacza Janusz Werczyński, Wasze opinie mają być materiałem, na którego podstawie urzędnicy przygotują strategię rozwiązywania problemów społecznych. Według informacji „Newslettera M@reckiego” jak dotąd napłynęło bardzo mało wypełnionych ankiet.

Zaszczep się przeciw grypie

Masz 65 lat? Jesteś zameldowany w Markach? Możesz zaszczepić się przeciw grypie. I to za darmo. Koszty szczepienia pokrywa budżet miasta. Zapraszają na nie Kardio-Med przy Sportowej 4 albo Eskulap przy Fabrycznej 1.

Ulica Brzechwy zostanie przebudowana

Najkorzystniejszą (bo jedyną) ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Jak wynika ze specyfikacji przetargowej, prace zostaną wykonane na długości 167 m. Maja być zakończone do 15 listopada.

Uwaga – fotoradar w Ząbkach

Kierowców, którzy z Marek przejeżdżają przez Ząbki, uprzedzamy: 18 października w poniedziałek przy ul. Szpitalnej (przedłużenie Ząbkowskiej) planowane jest ustawienie fotoradaru przez Straż Miejską naszych sąsiadów. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami…i dodajemy, że ząbkowska „suszarka” będzie pracować 21 października przy Kolejowej oraz 25 października przy 11 listopada.

 1. #1 przez Weronika dnia 18.10.2010 - 23:41

  http://www.marki.pl/ops/ankieta

  pod tym adresem niestety nie ankiety. gdzie można ją znaleźć?

 2. #2 przez Neuron dnia 19.10.2010 - 8:44

  Przepraszamy za błędnie podany link do Ankiety OPS.
  Prawidłowy link: http://bip.marki.pl/pl/bip/jednostki_samorzadowe/pomoc_spol/aktualnosci/11/

 3. #3 przez Tadeusz dnia 26.10.2010 - 20:07

  Fotoradar należy ustawiać okresowo, czasowo na ul. Legionowej w okolicy krzyża.

Komentarze nie są dozwolone.