Kolejna interwencja w sprawie ekranów


Niedawno informowaliśmy, że Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zajął się tematem uszczuplonej ochrony akustycznej wzdłuż planowanego przebiegu obwodnicy. Parlamentarzysta wystosował pisma do GDDKiA oraz ministra środowiska (w kwestii obniżonych norm hałasu). Sprawą zajął się też Jan Grabiec, poseł Platformy Obywatelskiej. W piśmie do Tomasza Kwiecińskiego, szefa warszawskiej GDDKiA,  zwraca się z pytaniem czy dwa odcinki (osiedle Szpitalna oraz od ul. Mazurskiej do rzeki) , które zostały pozbawione ekranów, zyskają ochronę akustyczną.

Przypomnijmy, że przedstawiciele naszego stowarzyszenia w ubiegłym roku wręczyli obu parlamentarzystom pisma w tej palącej dla wielu mieszkańców sprawie.

– Cieszymy się, że lokalne sprawy potrafią łączyć posłów z ugrupowań, które na co dzień ze sobą rywalizują. Oby ich starania przyniosły pozytywny efekt. Jest jeszcze czas, by naprawić błędy wynikające z niezrozumiałej decyzji o redukcji ochrony akustycznej przy drodze, którą codziennie będzie jeździć 60 tys. pojazdów, w tym kilkanaście tysięcy TIR-ów – komentuje Tadeusz Markiewicz, wiceprezes Grupy Marki 2020 i jeden z organizatorów „cukierkowej” akcji „Tak dla Obwodnicy Marek”.

Komentarze nie są dozwolone.