www.marki2020.pl wtorek 6 Grudzień 2011

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy

Nareszcie – mamy ważny, a właściwie najważniejszy dokument, dzięki któremu można rozpoczynać prace projektowe i walczyć o pieniądze na finansowanie inwestycji….

Przyznam się, że najadłem się przy okazji trochę wstydu. Dość regularnie dzwoniłem i dzwonię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – z pytaniem, kiedy wreszcie wydadzą decyzję… Zadzwoniłem w początkiem listopada, zwracając delikatnie uwagę, że decyzja miała zostać wydana do końca października… Ponieważ zostałem szybko skojarzony jako osoba dzwoniąca z Marek, zostałem poinformowany, że decyzja opóźnia się właśnie przez Marki. Wprawiło mnie to w mocne zakłopotanie, w krótkiej rozmowie wyjaśniono mi, że „obwieszczenie” zostało powieszone na krótszy, niż wymagany przepisami okres.

Na całe nasze szczęście pracownicy RDOŚ wychwycili ten błąd i nakazali ponownie wyłożenie dokumentów w Makach, pryz okazji dokładnie tłumacząc jak ma to wyglądać. Gdyby nie zostało to poprawione obecnym etapie, cała decyzja mogłaby zostać uchylona ze względów administracyjnych, a nie merytorycznych. I Marki stałyby się pośmiewiskiem, że o własne sprawy nie potrafią zadbać nawet na swoim podwórku…

Ostatecznie wszystko skończyło się pozytywnie, z miesięcznym opóźnieniem w wydaniu decyzji. W skali całości nie jest to dużo, miejmy nadzieję, że to opóźnienie odbije nam się czkawką, w jakimś kluczowym momencie w przyszłości.

Co dalej? Czeka nas proces odwoławczy od decyzji, nie da się ukryć będzie on zdecydowanie trudniejszy. Wydana decyzja jest o klasę lepsza i opiera się na istotnie poprawionym raporcie oddziaływania na środowisko. Warto to podkreślić mamy decyzje środowiskowe na odcinek od samych Marek aż do Radzymina!

www.ObwodnicaMarek.pl

Oszczepnikos


Wiadomość została wysłana z serwisu www.marki2020.pl
e-mail: newsletter@marki2020.pl


Rezygnuję z otrzymywania wiadomości