www.marki2020.pl wtorek 9 Kwiecień 2013

Radni dostali propozycję nowych taryf Wodociągu Mareckiego. Z lektury wynika jedno: będziemy płacić więcej – dużo więcej niż poziom inflacji (1,3 proc.).

Wodociąg Marecki proponuje, by od 1 czerwca metr sześcienny wody kosztował Kowalskiego 4,53 zł brutto. W porównaniu z obecnymi stawkami dynamika wzrostu cen wynosi 16 proc. Przedsiębiorcy będą płacić jeszcze więcej. Ci, którzy w produkcji żywnościowej lub farmaceutycznej wykorzystują wodę, za metr będą musieli uiścić 4,61 zł. Pozostali – 4,64 zł.

Wszyscy – zarówno Kowalski jak i biznes – zapłacą też więcej za odprowadzenie ścieków. Stawki mogą iść w górę o prawie 24 proc. Za metr ścieków trzeba będzie uiścić w kasie Wodociągu Mareckiego 10,68 zł brutto.

To nie koniec zmian w taryfie. Wodociąg Marecki proponuje wprowadzenie do taryfy comiesięcznego abonamentu. Ma on wynosić 1,5 zł plus VAT od dostaw wody oraz 6,60 zł plus VAT od odprowadzania ścieków. Jak policzyliśmy, oprócz normalnych opłat za wodę i ścieki Kowalski będzie musiał wysupłać z portfela co roku 97 zł netto. Zakładając, że VAT  wyniesie 8 proc., będzie to prawie 105 zł.

Na łamach Newslettera Mareckiego będziemy relacjonować jak przebiegało głosowanie w tej sprawie podczas obrad Rady Miasta. Zapraszamy też do wideo komentarza radnego Jacka Orycha – www.orych.pl. Na stronie radnego są też porównania stawek z innymi miastami Mazowsza.


Wiadomość została wysłana z serwisu www.marki2020.pl
e-mail: newsletter@marki2020.pl


Rezygnuję z otrzymywania wiadomości