www.marki2020.pl czwartek 1 Grudzień 2011

Św. Mikołaj po raz trzeci zamieszka w Markach

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Spotykamy się z rodzinami, spędzamy mnóstwo czasu, wręczamy sobie prezenty, a przede wszystkim dajemy mnóstwo frajdy dzieciom. I w tej całej historii właśnie o dzieci chodzi. O tych przedstawicieli najmłodszego pokolenia markowian, którzy w tym roku nie dostaną żadnej niespodzianki pod choinkę. Powody mogą być różne: utrata pracy przez rodziców, ich ewentualne konflikty z prawem, alkoholizm czy zwykła ludzka bieda. W każdym z tych wypadków najmłodsi nie ponoszą winy – są ofiarami. Ale razem możemy sprawić, że święta Bożego Narodzenia będą im się kojarzyły nie z biedą i kłopotami, ale wielką radością. Dlatego już trzeci raz wśród szlachetnych obywateli naszego miasta szukamy św. Mikołajów z ogromnym (jak mikołajowy wór) sercem. Jeśli chcesz nim zostać, serdecznie Cię zapraszamy. Twój piękny gest może sprawić prawdziwy cud.

Zasady akcji „Św. Mikołaj mieszka w Markach” od trzech lat są niezmienne. My mamy napisane listy przez dzieci pochodzące z rodzin znajdujących się w trudniej sytuacji. W ich znalezieniu pomogli pracownicy mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy jak mało kto znają prawdziwy, nielukrowany obraz naszego miasta. Ty możesz taki list otrzymać i spełnić choćby jedno dziecięce marzenie.

To szansa dla każdego, kto może, chce i potrafi cieszyć się z samego faktu obdarowywania innych. Jest to też szansa dla dzieci, by zobaczyć, że poza smutkiem i brakiem można także doświadczyć dobra i ciepła od zupełnie obcych ludzi” – pisaliśmy w 2009 r.

Nic dodać, nic ująć.

Jeśli więc zdecydujesz się zostać mareckim Mikołajem i dać dzieciom świąteczną radość, prosimy Cię o wysłanie e-maila na adres mikolaj@marki2020.pl bądź o telefon pod numer 601 861 021. Osoby, które się z nami skontaktują i zadeklarują chęć udziału w akcji, otrzymają dziecięcy list z marzeniami. Dobroczyńców będziemy prosić o dostarczenie do nas przygotowanych prezentów do 15 grudnia. Tuż przed świętami zostaną one wręczone bezpośrednio dzieciom – autorom listów.  Podziękowania dla wszystkich ofiarodawców zamieścimy na stronie www.marki2020.pl; www.marki.net.pl oraz opublikujemy w prasie lokalnej. Jeśli ktoś będzie chciał zachować anonimowość, uszanujemy jego wolę i piękny gest.

Grupa Marki 2020


Wiadomość została wysłana z serwisu www.marki2020.pl
e-mail: newsletter@marki2020.pl


Rezygnuję z otrzymywania wiadomości