Świetlik TWÓJ przyjaciel

Świetliki dla mareckich uczniów

odblaski2014Już po raz szósty Grupa Marki 2020 wspólnie z Mareckim Stowarzyszeniem Gospodarczym zorganizowała akcję „Świetlik mój przyjaciel”. Zestawy odblasków, których w tym roku przygotowaliśmy rekordową liczbę 3 tys. sztuk, trafiły w ubiegłym tygodniu do uczniów mareckich szkół podstawowych.

Celem naszej akcji jest niezmiennie poprawa bezpieczeństwa pieszych na mareckich drogach. Dopóki nie ma obwodnicy, a przez Marki przetacza się codziennie ok. 60 tys. pojazdów, chcemy dać mareckim dzieciom większe bezpieczeństwo poruszania się po drogach o zmroku. 31 sierpnia wszedł w życie obowiązek noszenia odblasków przez pieszych poruszających się w terenie niezabudowanym. Nasze odblaski będą odpowiednim rozwiązaniem by sprostać tym wymogom. Jednak od 2009 roku promujemy noszenie odblasków wśród najmłodszych również w terenie zabudowanym w Markach, gdzie w jesienną kapryśną pogodę nie trudno o wypadek.

Środki, z których finansowana jest produkcja odblasków pochodzą z darowizn przekazywanych Mareckiemu Stowarzyszeniu Gospodarczemu w ramach tzw. 1% podatku, jaki możemy przekazać organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom. Więcej o akcji „Zostaw 1% w Markach” przeczytać można na stronie internetowej stowarzyszenia Grupa Marki 2020.

W ciągu sześciu lat akcji „Świetlik mój przyjaciel” udało nam się przygotować i przekazać mareckim szkołom aż 13 tysięcy zestawów odblasków. Mamy nadzieję, że niejednokrotnie uratują one czyjeś życie lub zdrowie.

Jacek Orych

1 komentarz

Świetlikowe głosowanie zakończone

Brawa dla wszystkich dzieci – uczestników konkursu, największe – dla Emilki Biskowskiej. To jej praca zdobyła najwięcej głosów w internetowym głosowaniu.

Co roku, po rozdaniu odblasków dzieciom z mareckich szkół podstawowych, urządzamy konkurs na najciekawiej naklejone świetliki. Tym razem otrzymaliśmy osiem prac, które umieściliśmy na naszej stronie www.marki2020.pl Wyboru tej najlepszej dokonywali internauci, wysyłając e-maila na adres konkurs@marki2020.pl lub głosując w sondzie na Facebooku.

Praca nr 4

Praca nr 4

Niniejszym ogłaszamy, że na podium znalazły się:

1 miejsce  – praca nr 4 (na zdjęciu) – Emilka Biskowska

2 miejsce – praca nr 3 – Bartosz Maćkowiak

3 miejsce – praca nr 8 – Piotr Goszczyński

Nagrodami dla pierwszej trójki są gry planszowe, dla pozostałych uczestników konkursu mamy też drobne upominki. Będziemy się w tej sprawie kontaktować po najbliższej niedzieli. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a także wszystkim tym, którzy przykleili odblaski zwiększając bezpieczeństwo na drodze.

Brak komentarzy

Świetliki stają do konkursu

Odblaski_net
Pod koniec września – dzięki hojności Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego – do dzieci z mareckich szkół podstawowych już po raz piąty trafiły bezpłatne zestawy odblasków, które mają zwiększyć bezpieczeństwo drogowe młodego pokolenia mieszkańców naszego miasta.

Przy tej okazji obiecaliśmy doroczny konkurs na najciekawiej i najbardziej pomysłowo naklejone świetliki. Panie i Panowie! Otrzymaliśmy osiem prac, które teraz stają do konkursu. Ponumerowaliśmy je kolejno od 1 do 8.

Wyboru najlepszych dokonają oczywiście internauci na dwa sposoby:

– można przysłać e-maila (jedna osoba – jedne mail) z wybranym numerem zdjęcia na adres konkurs@marki2020.pl
– można też zagłosować w sondzie na Facebooku, która znajduje się pod tym adresem – SONDA FB

Zwycięży praca, która otrzyma najwięcej wskazań z zsumowanych kanałów głosowania. Dla najlepszych przewidzieliśmy nagrody, o których poinformujemy w kolejnym wpisie. Głosowanie trwa do 13 października do godziny 22.00. A teraz zapraszamy do obejrzenia prac i – rzecz jasna – głosowania!

Grupa Marki 2020

10 komentarzy

Świetlik zaświeci po raz piąty

Odblaski_net

Ostatnio wiele mówi się o temacie bezpieczeństwa drogowego w Markach. Dorzucamy do tematu swoich pięć groszy…. i to już od pięciu lat! W przyszłym tygodniu już po raz piąty rusza akcja „Świetlik – Twój przyjaciel”, przygotowania przez Grupę Marki 2020. W jej ramach w najbliższych dniach rozdamy uczniom mareckich szkół podstawowych REKORDOWĄ LICZBĘ 2800 zestawów ODBLASKÓW. Cel jest jasny – dopóki nie ma obwodnicy, a przez Marki przetacza się 50-60 tys. pojazdów dziennie, chcemy dać dzieciakom większe bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Słowo „dać” jest nieprzypadkowe. Najmłodsze pokolenie markowian otrzymuje odblaski bezpłatnie – ich fundatorem jest Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, za co serdecznie dziękujemy.

– Niestety, wciąż jeszcze wielu rowerzystów w Markach, w tym najmłodszych, porusza się bez jakichkolwiek świateł. Pamiętajmy, że po zmroku kierowca widzi pieszego lub rowerzystę bez odblasków w odległości 40-50 m. Jeśli jedzie szybko, a to się zdarza w Markach permanentnie, nie zdąży wyhamować. To przepis na tragedię. Jeśli jednak rowerzysta i pieszy noszą odblaski, są widoczni z odległości kilkuset metrów. Wtedy można katastrofy uniknąć – tłumaczy Jacek Orych, szef stowarzyszenia.

Młodsi będą mogli wykazać się też kreatywnością.

– Tradycyjnie zapraszamy najmłodszych do konkursu na najciekawiej i najbardziej pomysłowo naklejone odblaski. Wyboru najciekawszych prac dokonają internauci. Będzie je można jeszcze w tym miesiącu obejrzeć na stronie internetowej stowarzyszenia. Na zwycięzców czekają nagrody – mówi Tadeusz Markiewicz z Grupy Marki 2020.

Szczegóły konkursu w przyszłym tygodniu

Grupa Marki 2020

5 komentarzy

Superświetlik wybrany

Tak wygląda zwycięska kompozycja z odblasków. Państwa głosy (otrzymaliśmy w sumie 106 e-maili) zdecydowały, że palma pierwszeństwa przypadła Jakubowi (obrazek numer 1). Na konkursowe podium wspięli się też Rita (numer 3) oraz Gerard (numer 6).

Gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy też wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Pierwsza trójka otrzymuje nagrodę w postaci gier planszowych, pozostali – drobne upominki.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się w przyszłym tygodniu i ustalimy sposób przekazania nagród.

Zgodnie z obietnicą wśród głosujących rozlosowaliśmy też trzy sensacyjne powieści które wyszła spod pióra rosyjskich mistrzyń kryminału. Z laureatami skontaktujemy się droga mailową.

Zwycięskie prace:

1

Praca Jakuba

3

Praca Rity

6

Praca Gerarda

Brak komentarzy

Konkurs zakończony

Zakończył się konkurs na najciekawiej przyklejone naklejki odblaskowe w ramach akcji „Świetlik Twój Przyjaciel”. Otrzymaliśmy całą masę głosów na poszczególne prace.

Do piątku 9 listopada oblikujemy wyniki głosowania. Nagrody otrzymają prace za  pierwsze trzy miejsca, a dla pozostałych uczestników, przygotowaliśmy drobne nagrody pocieszenia.

Oczywiście nie zapominamy o nagrodach dla glosujących 🙂

Brak komentarzy

Zagłosuj na najlepszą prace ze Świetlikami

Na ogłoszony konkurs w kolejnej edycji akcji „Świetlik Mój Przyjaciel” dostaliśmy 8 zdjęć z pracami dzieci. Czas więc wybrać z tych pięknych kompozycji najpiękniejsze, dlatego poddajemy je Państwa ocenie.

Prosimy o wybranie i przesłanie na maila e-mail: konkurs@marki2020.pl numeru pracy. Zagłosować można tylko jedne raz, na jedną pracę.

Przypominamy, że można oddać tylko jedne głos. Maile powtarzające się nie będą liczone!

Głosowanie trwa do 31 października, do godziny 12:00. Dla małych zwycięzców przygotowaliśmy nagrody! Mamy także niespodzianki dla osób, które zagłosują. Wśród nich rozlosujemy trzy doskonałe powieści sensacyjne. Zapraszamy do głosowania!

9 komentarzy

Błyśnij na odblaskowym konkursie

Uwaga! 12 października zbliża się coraz szybszymi krokami. Tego dnia mija termin przysyłania odblaskowych prac przygotowanych przez dzieci z Marek.

Więcej…

Brak komentarzy

Świetlik znów zaświeci

Za kilka dni czeka nas długi, pracowity, ale i satysfakcjonujący wieczór. W gronie członków i przyjaciół Grupy Marki 2020 będziemy przygotowywać zestawy odblasków dla dzieci z mareckich szkół podstawowych. Rozdamy je w ostatnim tygodniu września. Już po raz czwarty w naszej krótkiej historii…

Więcej…

1 komentarz

Głosowanie zakończone, wygrywają wszyscy

Odblaskowa rywalizacja została zakończona. Nie spodziewaliśmy się ani tak dużej liczby oddanych głosów, ani tak dużego poziomu emocji, który pokazują komentarze internautów. Podkreślamy – zwycięzcami są wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie, dlatego też wszystkie zostaną wyróżnione i nagrodzone. Więcej…

Brak komentarzy