NaprawmyTo.pl

Stuknęła nam „pięćsetka”

Małe  święto serwisu Marki.Naprawmyto.pl. Otrzymaliśmy alert numer 500.  Cieszymy się i szukamy… finansowania. 
 
„Niepaląca się żarówka w latarni” – taki alert zgłosiła 10 lipca AgaGaw, dotyczące ul. Partyzantów. To pięćsetne zgłoszenie do serwisu, którego celem jest poprawa jakości życia w naszym mareckim świecie.. Co nas cieszy, większość alertów została załatwiona pozytywnie. Właśnie dzisiaj urząd odhaczył 300-setne zgłoszenie jako wykonane. Są to m.in. połatane dziury w drodze (niestety – tylko niektóre), ponownie ustawione znaki drogowe, odmalowane oznakowanie poziome jezdni czy wymienione żarówki w latarniach.. Nie zawsze jakość wykonania napraw jest taka, jakbyśmy sobie życzyli. Mamy nadzieję, że z każdym miesiącem będzie coraz lepiej.

Byliśmy też ciekawi, co się dzieje z alertami, które zostały oznakowane jako „nie od naprawienia”.  Naszych zdaniem, w niektórych przypadkach nie należy tracić nadziei, że w tych wypadkach da się jeszcze coś zrobić. Tak jest np. z kompromitującą sprawą ul. Zygmuntowskiej, która nie ma wjazdu na drogę techniczną przy Piłsudskiego. W sprawę zaangażowała się nawet senator Anna Aksamit. Jest szansa, że wjazd zostanie zrobiony, choć stawiamy, że dopiero w przyszłym roku. Część alertów z kategorii „nie do naprawienia” dotyczy innych samorządów np. Ząbek i Warszawy. Mamy tylko nadzieję, że marecki ratusz przekazał je do odpowiedników naszych sąsiadów. W niektórych przypadkach urzędnicy proszą o zrobienie zdjęć i dołączenie ich do serwisu. Przychylamy się do tego wniosku – na szczęście serwis jest przyjazny dla użytkowników i dołączenie fotografii nie powinno być problemem. Wreszcie niektóre sprawy z kategorii „nie do zrobienia” trafiają do innych służb np. policji. Choć w tym dostrzegliśmy niekonsekwencję ze strony ratusza. W przypadku słynnych wartburgów z Piłsudskiego urząd radzi poinformować komendę policji, w przypadku innego samochodu sam wykonuje tę czynność.
„Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” – mówi stare porzekadło. Zachęcamy do wykorzystywania Marki.Naprawmyto.pl Zabrzmi to jak oklepane hasło, ale razem możemy sprawić, żeby życie w Markach było lepsze.

Finansowanie utrzymania serwisu wzięła na siebie Grupa Marki 2020.Roczne koszty w 2013 r. to ponad 4500 zł. Przyjęliśmy założenie, że nie będzie wnioskować do ratusza o pieniądze, biorąc po uwagę sytuację budżetu miasta. Gdyby znalazły się osoby chętnie do materialnego wsparcia tego projektu, prosimy o sygnał lub wpłatę na nasze konto. W zamian chętnie poinformujemy na naszych stronach internetowych o wsparciu dobroczyńców. Gdyby znalazły się osoby chętne do materialnego wsparcia tego projektu, prosimy o sygnał:

grupa@marki2020.pl / tel. 601-861-021
lub wpłatę na nasze konto
nr: 10 2030 0045 1110 0000 0247 0030
Z góry dziękujemy

1 komentarz

Uwaga! Przetarg na drogowe naprawy

Myślę, że ta informacja powinna ucieszyć wszystkich kierowców z Marek. Ratusz ogłosił przetarg na wybór wykonawcy naprawy dróg asfaltowych (a wcześniej także gruntowych). To także ważna informacja dla osób korzystających z serwisu marki.naprawmyto.pl Niech urząd ma z Was bezpłatnych konsultantów drogowych. Zróbmy dobry uczynek i podpowiadajmy, gdzie ekipa naprawcza powinna się pojawić. O tym, że będzie mieć ona pełne ręce roboty, widać nawet przez warstwę śniegu. Moje prywatne wątpliwości dotyczą jedynie wykonawców napraw. Część z nich powinny wykonać na swój koszt firmy, które kładły kanalizację.  Mam nadzieję, że ratusz wespół z wodociągiem będą potrafiły to wyegzekwować. Tym bardziej, że w ramach oszczędności budżetowych podobno mają pojawić się cięcia w (nielicznych) projektach drogowych.

MONC – Marecki Obserwator (Nie)codzienny

Brak komentarzy

Nominacja do nagrody Super Samorząd 2012

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Mało powiedziane! Jesteśmy zszokowani. Jako Grupa Marki 2020 (wraz z władzami samorządowymi naszej gminy) zostaliśmy nominowani do nagrody Super Samorząd 2012.  Znaleźliśmy się w doborowym gronie 18 wyróżnionych organizacji działających na terenie naszego kraju. Ba, jesteśmy jedynymi z Mazowsza!

O takie wyróżnienie mogą ubiegać się uczestnicy akcji „Masz Głos, Masz Wybór” (więcej na www.maszglos.pl). To projekt, który ma wspierać współpracę obywateli i władz samorządowych. W naszym przypadku chodzi o wdrożenie serwisu Marki.Naprawmyto.pl

Więcej…

2 komentarze

Wędrujemy do publicznego radia

Miło nam poinformować, że prezes naszego stowarzyszenia wybiera się do radia. Już jutro (czyli w sobotę) na antenie radiowej Czwórki Jacek Orych opowie o projekcie Naprawmyto.pl, który na terenie Marek promuje Grupa Marki 2020. Gościem audycji Hydepark będzie także Ewa Stokłuska z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „STOCZNIA„, ktora wprowadzała nas w tajniki obywatelskiego projektu. Początek audycji o 10.30. Zapraszamy do słuchania.

Brak komentarzy

O serwisie Marki.NaprawmyTO – w Uwadze TVN

Wczoraj w programie „Uwaga po Uwadze” miała  miejsce emisja programu o systemie Maki.NaprwamyTo.pl.

Zapraszamy do obejrzenia materiału

Brak komentarzy

Gościnnie na Spartakiadzie

Po cichu liczymy, że w niedzielę będzie tak samo ładna pogoda jak dzisiaj. Wybieramy się na Marcovię z małym stolikiem, informacjami o naszym najnowszym projekcie „Naprawmyto.pl” i specjalnym wydaniem „Newslettera M@reckiego”. Ten ostatni wyjątkowo w wersji papierowej, a nie elektronicznej. Zapraszamy do rozmów przy naszym stoliku. Będzie mowa o obwodnicy, konkursie dla dzieci i oczywiście o Markach. To już tradycja – cukierki też rzecz jasna będą.

Brak komentarzy

Naprawmyto.pl w smartfonie i tablecie

Widzisz uszkodzony znak drogowy, zapchaną studzienkę kanalizacyjną lub dziurę w drodze. Nie musisz dzwonić do urzędu. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfon lub tablet, zrobić zdjęcie, krótki opis i nacisnąć guzik „Dodaj alert”. Serwis marki.naprawmyto.pl wprowadza mobilne udogodnienie dla użytkowników. Więcej…

Brak komentarzy

Podziękowania dla mieszkańców Marek

Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stanowisko podczas tegorocznej Przystani Marki. Tradycyjnie czestowaliśmy cukierkami, ale przede wszystkim zajmowaliśmy się promowaniem projektu www.marki.naprawmyto.pl, o którym ostatnio sporo pisaliśmy. Podczas imprezy udało nam się wspólnie wprowadzić nawet kilka alertów. Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa oraz konstruktywną krytykę. Dziękujemy też organizatorom tegorocznej imprezy za wsparcie przy realizacji naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Grupa Marki 2020

Brak komentarzy

Lokalny bloger o Naprawmyto.pl

W internecie pojawiły się pierwsze oceny o wdrażanym systemie. W tym wypadku powiało optymizmem. A co Wy o tym sądzicie?

http://jestemzmarek.wordpress.com/2012/05/22/tak-trzymac-2/

Brak komentarzy

Stołeczna „Wyborcza” o Marki.Naprawmyto.pl

W sobotniej wyborczej ukazał się tekst o mareckim serwisie NaprawmyTo.pl

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11755164,Internauta_zglasza__urzednik_naprawia__Ruszyl_portal.html

Brak komentarzy