Św. Mikołaj mieszka w Markach

Święty Mikołaj zamieszka w Markach po raz 10

czapka_mikolaj1Na świętowanie jubileuszu przyjdzie czas po zakończeniu akcji. Teraz skupiamy uwagę na tym, żeby zapełnić sanie św. Mikołaja!

Więcej…

Brak komentarzy

Znani artyści dla mareckich dzieci

Co łączy Katarzynę Glinkę, Martę Żmudę-Trzebiatowską, Pawła Domagałę, Jacka Łuczaka, Grzegorza Wonsa, Andrzeja Andrzejewskiego, Michała Lewandowskiego i Szymona Kusarka? Teatr Kwadrat, w którym pracują. Ale nie tylko. Znani i lubiani artyści  postanowili słowem oraz czynem wesprzeć doroczny projekt charytatywny „Św. Mikołaj mieszka w Markach”. Słowem, bo nagrali z tej okazji film, który możecie obejrzeć w internecie, czynem – bo postanowili obdarować dzieci z ubogich mareckich rodzin i kupić im prezenty na Gwiazdkę.

W ten sposób po raz ósmy rozpoczęliśmy projekt, dzięki któremu każdej zimy sprawiamy radość ponad setce przedstawicieli najmłodszego pokolenia. I tak też – dzięki Waszej hojności – będzie w tym roku. Mamy bowiem 108 listów z marzeniami, które teraz czekają na tych, którzy chcą je spełniać. Często ich treść chwyta za serce – dzieci pisały m.in. o ciepłych butach, kurtce czy pampersach dla siostry. Nieocenionym partnerem naszej akcji jest Ośrodek Pomocy Społecznej, który – jak co roku – pomógł w zbiórce listów oraz w grudniu wesprze dystrybucję prezentów.

Mechanizm pozostaje bez zmian: osoba o wielkim sercu kontaktuje się z koordynatorem i wybiera list(y). Potem jest czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. Gdy prezent jest gotowy, odbiera go koordynator. Ostatni etap to dostarczenie prezentów – prawdopodobnie w ostatnim przedświątecznym tygodniu. Za logistykę przedsięwzięcia odpowiada organizator – Grupa Marki 2020, a przede wszystkim Kasia i Marcin Dąbrowscy. Nasi organizatorzy proszą chętnych o kontakt esemesowy (509 191 488) – obiecują, że oddzwonią do każdego zainteresowanego (od 8 do 16 pracują na paliwo do sań św. Mikołaja).  Swój akces można też zgłaszać za pośrednictwem Facebooka lub e-mailowo (marcin-dabrowski@tlen.pl).

– Cieszę się, że tak znamienite osoby zechciały wesprzeć projekt, któremu całym sercem kibicuję od ośmiu lat. Serdecznie dziękuję ekipie Teatru Kwadrat. Składam też podziękowania wszystkim darczyńcom, koordynatorom oraz pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej, bez których sprawienie gwiazdkowej radości dzieciom byłoby niemożliwe – mówi Jacek Orych, burmistrz i jeden z ojców mareckiego Św. Mikołaja, który objął tegoroczną edycję honorowym patronatem.

Brak komentarzy

Święty Mikołaj (ósmy raz) zamieszka w Markach

czapka_mikolaj1Wielu z Was już wie, co się kroi, gdy pojawia się taka zimowa czapeczka. Tak, tak, znowu zaczynamy akcję  „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. I to już po raz ósmy. Ponieważ przybywa i mieszkańców, i sympatyków naszego przedsięwzięcia pozwólcie, że pokrótce przypomnimy zasady dobroczynnego projektu. Szukamy ludzi o wielkim sercu, którzy chcą pomóc dzieciom z ubogich rodzin mareckich. Tym dzieciom, których rodziców nie stać na spełnianie ich wigilijnych marzeń. Pomaga nam w tym Ośrodek Pomocy Społecznej, który jak mało kto zna mapę mareckiego ubóstwa. Dzieci piszą listy, my je otrzymujemy, a następnie szukamy osób, które chcą sprawiać radość najmłodszym. W ubiegłym roku dzięki Wam rozwieźliśmy aż 140 paczek, w których znajdowały się ubrania, zabawki czy produkty żywnościowe. Wierzcie, wiele listów w ostatnich latach chwytało za serce.

Gdy już otrzymamy listy z OPS, rozpoczniemy ich dystrybucję. W tym roku ponownie koordynatorami są Katarzyna i Marcin Dąbrowscy. Niedługo będziemy dalej informować o szczegółach akcji. Zaglądajcie na naszą stronę www.marki2020.pl, www.marki.net.pl  oraz na fajsbukowy profil Św. Mikołaj mieszka w Markach

Grupa Marki 2020

Ps. Honorowym patronatem objął projekt burmistrz Jacek Orych, który był jednym z ojców mareckiego Św. Mikołaja

Brak komentarzy

Święty Mikołaj znów zamieszka w Markach

czapka_mikolaj1Już 7 raz rusza akcja „Św. Mikołaj mieszka w Markach”. Ludzie o wielkim sercu mogą pomóc tym, którzy w życiu nie mieli szczęścia. Do obdarowania jest 137 dzieci. Liczba potrzebujących dzieci rośnie – to zła wiadomość. Ta dobra jest taka, że na szczęście znacznie szybciej rośnie liczba osób chętnych do pomocy. W tym roku oprócz dzieci wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach obdarujemy także te, którymi opiekuje się Fundacja Otwarte Serce.

W tym roku ze względu na duża liczbę dzieci jest dwoje koordynatorów: Kasia i Marcin Dąbrowscy. Telefon do św. Mikołaja: 509-191-488 – prosimy dzwonić po 15, bo wcześniej Mikołaj spłaca kredyt na sanie. Z Mikołajem można skontaktować się również na portalu Facebook.

Mechanizm pozostał bez zmian: osoba o wielkim sercu kontaktuje się z koordynatorem i wybiera list(y), w których zawarte marzenia chce zrealizować. Potem jest czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. Gdy prezent jest gotowy, odbiera go koordynator. Ostatni etap to dostarczenie prezentów – prawdopodobnie będzie to 18 grudnia w godzinach wieczornych.

Zapraszamy do udziału.

Pomocnicy Św. Mikołaja
z Grupy Marki 2020

Brak komentarzy

Małe wielkie cuda

PC185939Stuk-puk, stuk-puk, kto tam? Dobry wieczór, tu święty Mikołaj, właśnie przybyłem do Marek – takie zdanie mogły usłyszeć dzieci, które kilka dni przed wigilią wyglądały przez okna przybycia najbardziej znanego na świecie świętego. A ten w ostatni piątek w naszym mieście postanowił czynić małe wielkie cuda. Za sprawą hojnych dobrodziejów przywiózł dzieciom z ubogich mareckich rodzin prezenty, o których marzyły. Na przełomie listopada i grudnia najmłodsi pisali o nich w listach, które następnie – za pośrednictwem Grupy Marki 2020 –  trafiły w ręce tych, którzy mogą i potrafią dzielić się dobrocią.  To już szósty raz, gdy akcja Św. Mikołaj mieszka w Markach kończy się wielką radością obdarowanych.  Dla wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia – to największa nagroda.

– Spełniliśmy życzenia z 78 listów do św. Mikołaja obdarowując 89 dzieci. Składam ogromne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji. Lista osób, o których warto w tym kontekście wspomnieć, jest długa. Przede wszystkim dziękuję darczyńcom. Bez nich ten projekt by się nie udał.  Dziękuję również pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach za zebranie listów, a następnie pomoc w dystrybucji prezentów.  Dziękuję za pomoc w logistyce członkom i sympatykom Grupy Marki 2020. W przedświąteczny piątek poświęcili prywatny czas, by dotrzeć z prezentami do dzieci  – mówi Marcin Dąbrowski, który debiutował w roli koordynatora akcji „Św. Mikołaj mieszka w Markach”.

1 komentarz

Święty Mikołaj szuka pomocników

czapka_mikolaj1Po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić każdego z Państwa do udziału w akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. Akcji organizowanej w okresie przedświątecznym, której zasady od początku pozostają niezmienne. Dzieci z rodzin ubogich piszą listy ze swymi marzeniami do najsłynniejszego świętego. Wśród takich listów są najczęściej prośby o grę lub zabawkę, słodycze. Są też marzenia o butach, dresach, słoiczkach z jedzeniem czy pieluszkach dla rodzeństwa. Zdarza się, że niektóre dzieci piszą o playstation lub laptopie, ale zawsze z góry uprzedzamy, że takich zachcianek św. Mikołaj nie spełnia.

Niezmiennie od sześciu lat wcielamy się pośredników Mikołaja i szukamy osób, które zechcą pomóc spełnić dziecięce marzenia. Przez ostatnie pięć lat tej akcji udało się nam – Grupie Marki 2020 wraz z Waszą drodzy dotychczasowi ofiarodawcy nieocenioną pomocą i wsparciem – sprawić radość a przede wszystkim spełniać marzenia kilkuset dzieciom z naszego miasta. Są ofiarodawcy którzy działają z nami praktycznie od początku i dzielnie trwają na mikołajowym posterunku. Są tacy, którzy biorą po parę listów. Są też tacy. którzy nie mogąc spełnić życzeń z jednego listu pragną włączyć się, chociażby przez kupno paczki pampersów – Wszystkim serdecznie i gorąco dziękujemy za dotychczasową pomoc. Mamy nadzieję, że wasze otwarte serca i tym razem nie pozostaną obojętne na los grupy najmłodszych mieszkańców miasta.

Szlachetne działania nie muszą być realizowane tylko przez pośrednictwo telewizji. Nie muszą być od razu na skalę ogólnopolską. One mogą być nasze, tutejsze, rodzime – bo czasem tuż za płotem komuś potrzebna jest nasza pomocna dłoń. Aby choć raz w roku poczuł, że nie jest sam z czwórką czy piątką dzieci, które często mieszkają w takich warunkach, jakie by się Wam nie przyśniły w najgorszym śnie, a które też tak jak nasze mają marzenia.

Jeśli jesteście gotowi stać się Świętym Mikołajem, skontaktujcie się z nami
(mikolaj@marki2020.pl, telefony: 509-191-488, 509-815-123). Mamy też konto na Facebooku www.fb.com/MikolajMarki. Przekażemy na Wasze ręce list/listy z dziecięcymi pragnieniami (jest możliwość wyboru). Tuż przed świętami zostaną one wręczone najmłodszym obywatelom Marek.

Untitled-1

2 komentarze

Mikołajów ci u nas moc…

czapka_mikolaj1Opowiemy Wam dziś piękną baśń, która nie jest baśnią, a zdarzyła się naprawdę. I nie skończy się smutno jak u Jana Christiana Andersena, lecz jej zwieńczeniem jest cudowna chwila, która mogłaby trwać wiecznie. Otóż w ponad 80 mareckich domach żyły sobie ubogie rodziny. Dzieci marzyły o pięknych prezentach pod choinkę, lecz w wielu mieszkaniach się nie przelewało. Woda na zewnątrz budynku, zamiast porządnego pieca przedpotopowa koza, na ścianach – zamiast farby – grzyb. I jak w takich warunkach wierzyć w cuda? A jednak! Grupa cudownych ludzi namówiła dzieci do napisania listu z marzeniami do św. Mikołaja. Te listy trafiły następnie do kolejnych cudownych ludzi, którzy nawet nie wiedzieli komu kupują niespodzianki. Ale wywiązali się z tego zadania doskonale. Końcowym akcentem było piątkowe rozwiezienie worków pełnych niespodzianek do domów. Na twarzach obdarowanych dzieci pojawiało się najpierw zaskoczenie, potem radość, które zaraz zamieniały się w działanie, czyli – rzecz jasna – rozpakowywanie prezentów. Wieczorem elfiki mogły zameldować Mikołajom: zadanie zostało wykonane. I tak się skończyła piąta edycja „Św. Mikołaj mieszka w Markach”.

Ale nie zapominamy o arcyważnej rzeczy – podziękowaniach. Te kierujemy:

– oczywiście do Wszystkich Świętych Mikołajów – za to, że spełnili marzenia dzieci z ubogich rodzin. Bez Waszego udziału ta akcje nie mogłaby się powieść. Dziękujemy zarówno tym, którzy kupowali prezenty „z listów” jak i tym, którzy sprezentowali dodatkowe słodycze dla mareckich pociech

– do Pań z Mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Fundacji Pomocna Ręka – za pomoc w zebraniu listów, a następnie rozwiezieniu prezentów.

– do Pawła – za zorganizowanie centrum logistycznego

– do Marty, Marcinów, Andrzeja, Darka – za wcielenie się w rolę elfików i rozwiezienie prezentów w piątkowy wieczór.

– i na koniec do Jacka i Wioletty – za zmontowanie całego przedsięwzięcia

Grupa Marki 2020

Brak komentarzy

Poszukiwani pomocnicy Św. Mikołaja

czapka_mikolaj1Już po raz piąty mamy zaszczyt zaprosić każdego z Państwa do udziału w akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. Akcji organizowanej w okresie przedświątecznym, której zasady od początku pozostają niezmienne. Dzieci z rodzin ubogich piszą listy ze swymi marzeniami do najsłynniejszego świętego. Wśród takich listów są najczęściej prośby o grę lub zabawkę, słodycze. Są też marzenia o butach, dresach, słoiczkach z jedzeniem czy pieluszkach dla rodzeństwa. Zdarza się, że niektóre dzieci piszą o playstation lub laptopie, ale zawsze z góry uprzedzamy, że takich zachcianek św. Mikołaj nie spełnia.

Niezmiennie od pięciu lat wcielamy się pośredników Mikołaja i szukamy osób, które zechcą pomóc spełnić dziecięce marzenia.
Przez ostatnie pięć lat tej akcji udało się nam – Grupie Marki 2020 wraz z Waszą drodzy dotychczasowi ofiarodawcy nieocenioną pomocą i wsparciem – sprawić radość a przede wszystkim spełniać marzenia kilkuset dzieciom z naszego miasta. Są ofiarodawcy którzy są z nami praktycznie od początku i dzielnie trwają na mikołajowym posterunku. Są tacy, którzy biorą po parę listów. Są też tacy. którzy nie mogąc spełnić życzeń z jednego listu pragną włączyć się, chociażby przez kupno paczki pampersów – Wszystkim serdecznie i gorąco dziękujemy za dotychczasową pomoc. Mamy nadzieję, że wasze otwarte serca i tym razem nie pozostaną obojętne na los grupy najmłodszych mieszkańców miasta.

Szlachetne działania nie muszą być realizowane tylko przez pośrednictwo telewizji. Nie muszą być od razu na skalę ogólnopolską. One mogą być nasze, tutejsze, rodzime – bo czasem tuż za płotem komuś potrzebna jest nasza pomocna dłoń. Aby choć raz w roku poczuł, że nie jest sam z czwórką czy piątką dzieci, które często mieszkają w takich warunkach, jakie by się Wam nie przyśniły w najgorszym śnie, a które też tak jak nasze mają marzenia.

Jeśli jesteście gotowi stać się Świętym Mikołajem, skontaktujcie się z nami
(mikolaj@marki2020.pl, telefony 601 861 021; 606 258 373).
Mamy też konto na Facebooku www.fb.com/MikolajMarki.

Przekażemy na Wasze ręce list/listy z dziecięcymi pragnieniami (jest możliwość wyboru).
Prosimy o przekazanie gotowych paczek do 10-15 grudnia.
Tuż przed świętami zostaną one wręczone najmłodszym obywatelom Marek

 

Brak komentarzy

Rekrutacja rozpoczęta :-)

Ogloszenie-A3pion

Brak komentarzy

87 wielkich radości

Św. Mikołaj z Marek melduje: zadanie wykonane!

Za oknem mróz, a w sercach gorąco – finał czwartej edycji akcji „Św. Mikołaj mieszka w Markach” już za nami. W czwartek i piątek wysłannicy sędziwego świętego odwiedzili dzieci z ubogich mareckich rodzin, aby zanieść im radość na święta. Dzięki wielu Ludziom Dobrej Woli listy do świętego Mikołaja, napisane przez przedstawicieli najmłodszego pokolenia markowian, przybrały realny kształt świątecznych paczek, toreb i pudeł(ek). Więcej…

Brak komentarzy